Конспект заняття з математичного розвитку у другій молодшій групі «Формування уявлень про геометричні фігури: квадрат, коло, трикутник. Конспект НОД у другій молодшій групі «Знайомство з квадратом

08.03.2023

Конспект ігрового заняття з математичного розвитку
у другій молодшій групі

Тема: Трикутник

Мета: Познайомити із трикутником, формувати вміння дітей виділяти його серед інших геометричних фігур, правильно називати трикутник.

Завдання:
- повторити та закріпити геометричні фігури коло та квадрат, рахунок до 2, цифри 1 та 2; формувати навички рахунку до 3;
- розвивати розумові операції, вміння визначати напрями «праворуч – ліворуч», «зверху – знизу», «спереду – ззаду»; розвивати фантазію, уяву;
- виховувати інтерес до математики, бажання пізнавати та впізнавати щось нове.

Матеріал: наочний матеріал – плоскі картонні іграшки коло, квадрат та трикутник (з відповідними очима, носиком, ротом, руками та ногами); площинні два будинки (дах у вигляді трикутника з цифрами 1 і 2, стіни у вигляді квадрата), для них 3 невеликі кола на двосторонньому скотчі; театр на ложках квітка, метелик і бджілка. Роздатковий матеріал - на кожну дитину з картону по 1 квадратику і трикутнику і по 3 маленькі кружечки.

Хід заняття

1. Ігрова ситуація – знайомство із трикутником.

Діти сидять кружком на килимі, вихователь розповідає їм казку:
- Якось дві фігури вийшли погуляти (показує дітям коло та квадрат). Давайте з ними привітаємось і згадаємо, як вони називаються.
- Чим відрізняються коло та квадрат? (Підвести відповіді дітей до того, що у кола немає кутів, а у квадрата є, що у кола ніжки, ручки, очі, носик і рот круглі, а у квадрата – квадратні).
- Гуляють коло та квадрат, а назустріч їм хтось іде (показати трикутник). Здивувалося коло: «Ой, хто це такий дивний, на нас не схожий?» А квадрат запитує: Хто ти? «Я – трикутник. У мене є 3 кути та 3 сторони, тому я так і називаюся». Давайте всі разом порахуємо кути і сторони трикутника і повчимося його правильно називати.

Дати дітям обстежити фігури відчутно - руховим способом, порівнюють, знаходять відмінності та подібності у всіх трьох фігур (у квадрата та трикутника є кути та сторони, але вони не можуть кататися, а коло може, у квадрата більше кутів та сторін, а у трикутника менше .

2. Гра «Побудуй будиночки та розсіли мешканців» (на магнітній дошці)

Хлопці, а квадрат та трикутник можуть грати у будівництво. Як можна зробити з них будиночок, хто хоче скуштувати? (По черзі виходять двоє дітей і намагаються скласти 2 будиночки).
- Молодці, чудові будиночки вийшли, дахи – трикутники, стіни – квадрати. Подивіться, а на дахах стоять цифри які? (1 та 2). Цифри позначають, скільки мешканців живе у будиночку, а живуть у них кружечки. Яка цифра стоїть на цьому будинку? Скільки кружечок має тут жити? (Викликається дитина поселити в будиночку 1 кружечок, потім другий – 2 кружечки).
- Хлопці, давайте тепер сядемо за столи. У кожного з вас є по квадратику, трикутничку та кружечки (3 кружечки). Тепер самі побудуйте свої будиночки і розселіть у них своїх мешканців - кружечки, і порахуйте, скільки їх. (Діти самостійно виконують завдання).

3. Фізкультхвилинка «Три веселі братики»

Три веселі братики ходили подвір'ям
Три веселі братики затіяли гру
Робили головками – нік-нік-нік
Пальчиками спритними – чик-чик-чик
Плескали в долоні - хлоп-хлоп-хлоп
Тупотіли ніжками - топ-топ-топ.

4. Показ театру на ложках.

Хлопці, давайте сядемо знову на килим і зустрінемо ще гостей. (Діти сідають, перед ними вихователь ставить невелику ширму)

Нині ми з вами розповімо ще одну казку. Якось сильний вітер приніс звідки - то на галявину маленьке насіння, потім полив дощ, землю прогріло сонечко і з насіння виріс гарний...? (Виховник показує квітку, діти хором відповідають). Квітка подивилася навколо себе і побачила, що вона зовсім одна і їй стало нудно і сумно. Але тут повз пролітала...? (Вихованець показує метелика, діти відповідають). Метелик побачив квіточку і підлетів до неї, вони познайомилися і почали грати в цікаву гру. Метелик ховався, а потім зненацька з'являвся то праворуч, то ліворуч, то знизу, то зверху, то спереду, то ззаду. (Квітка запитує, де метелик, діти відповідають). Вони так весело грали і дзвінко сміялися, що їх почув бджілка і підлетів до них, щоби теж з ними пограти. Виявилося, що у квіточки дуже смачний нектар. Бджіл і метелик стали щодня прилітати до квіточки, щоб погратися і пригоститися нектаром. Так у квіточки з'явилися друзі.

5. Підсумок заняття.

Хлопці, вам сподобалося грати з геометричними фігурами?
- Яка гра вам сподобалася найбільше?
- Яка фігура подобається більше, коло, квадрат чи трикутник?
- Будемо з ними дружити та ще грати?

Муніципальний автономний дошкільний навчальний заклад міського округу Саранськ «Дитячий садок № 80 комбінованого виду»

Методична розробказаняття з математичного розвитку у другій молодшій групі «Формування уявлень про геометричні фігури: квадрат, коло, трикутник»

Упорядник: Насибулліна Світлана Леонідівна

Саранськ 2016

Мета заняття : Формування вміння порівнювати та розрізняти геометричні фігури: квадрат, коло, трикутник за однією з ознак (форма, колір, розмір)

Завдання заняття :

Формувати на предметній основі уявлення про квадрат, коло, трикутник, вміння розпізнавати геометричні фігури в предметах навколишнього оточення;

Розвивати просторові відносини;

Розвивати варіативне мислення та творчі здібності дитини;

Виховувати бажання та звичку думати, прагнення дізнатися щось нове.

Тип заняття : комбіноване

Форма заняття: заняття-подорож.

Тривалість заняття: 15 хвилин.

Учасники : діти молодшої групи, вихователь

Вік учнів : четвертий рік життя

Обладнання та матеріали :

Демонстраційний: картки із зображенням геометричних фігур різного кольору, ілюстрація із зображенням будинку з воротами

Предмети різної форми (будиночки): коло, квадрат, трикутник.

Роздатковий матеріал: геометричні фігури жовтого, зеленого, червоного та синього кольору (квадрат, коло, трикутник).

Обладнання: 14 гімнастичних паличок, обруч, дзвіночок.

Попередня підготовка : покласти на підлогу обруч,викласти на підлозі з гімнастичних палиць трикутник, квадрат (кожна сторона з двох гімнастичних паличок), вивісити на дошку ілюстрацію із зображенням будиночка з воротами

Методи та прийоми роботи з дітьми : ігровий, практичний (порівняння, обстеження), наочний ( демонстрація, використання моделей), словесна (словесні ігри, бесіда, пояснення, питання та відповіді на них).

Структура заняття :

Етап заняття

Зміст

Час

Організація дітей

Організація дітей до заняття. Створення інтересу до заняття (ігрова ситуація, квитки на поїзд незвичайної форми)

1,5 хвилини

Основна частина заняття

Гра «Знайди свій будиночок»

Обговорення форми та квіти квитків

Фізкультхвилинка

Повторна гра «Знайди свій будиночок»

Порівняння розмірів фігур. Рішення завдання

2 хвилини

2,5 хвилини

1 хвилина

1,5 хвилини

3 хвилини

Закінчення заняття

Ігрова ситуація (повернення з подорожі). Розкладання геометричних фігур у відповідні будиночки

Підбиття підсумків

2 хвилини

1,5 хвилини

Хід заняття:

Організація дітей

Задіяна ігрова зона групи .

Хлопці, ви любитеподорожувати? (Так). А ви вже мандрували поїздом? (Так)

Сьогодні ми з вами вирушимо у подорож поїздом до села. Для подорожі ви отримаєте квиток. Ось вам квитки (лунають квитки незвичайної форми:кола, трикутники, квадрати). Давайте побудуємося один за одним, як вагончики

Отже, гудок паровоза: Ту-ту. поїзд вирушає в дорогу (діти йдуть за вихователем, виконується пісня про паровозик (додаток 1).

Основна частина заняття

Гра «Знайди свій будиночок»

Ми виходимо на станції «Ромашкіне». Діти ми знаходимося в селі Ромашкіне, подивіться, які цікаві будиночки знаходяться в цьому селі (звернути увагу на викладені зі спортивного інвентарю на підлозі коло, квадрат, трикутник)

Який вони (будиночки) форми? (круглий, квадратний, трикутний)

Якого кольору? (Відповіді дітей)

А давайте пограємося з цікавими будиночками, використовуючи свої квитки. Ті, у кого квиток квадратний (трикутний, круглий) повинні забігти в квадратний (трикутний, круглий) будиночок. Коли задзвенить дзвіночок, ви повинні розбігтися своїми будиночками.

Дзвінить дзвіночок. Діти розбігаються будиночками. Вихователь ходить і питає дітей: « Ніхто не заблукав? Покажіть свої квитки один одному. Усі потрапили у свій будиночок?»Вихователь заходить у кожен будиночок та хвалить дітей.

Обговорення форми та кольору квитків

Діти, давайте вийдемо з будиночків, встанемо в коло і покажемо іншим, які у вас квитки. Подивіться, у ___ (ім'я дитини) квиток _______ (форма) та ________ (колір). А у вас якісь? (Відповіді дітей).

Давайте тепер змінимося (діти змінюються квитками).

Тепер у ______ (ім'я) _____ (колір) _____ (геометрична фігура), а у _____ (ім'я) ______ (колір) ____ (геометрична фігура). коло. А тепер ви розкажете, з ким ви змінилися і який у вас зараз квиток?

Діти описують свої події. Наприклад, "Я змінився з _____ (ім'я), у мене тепер _____ (колір) _____ (геометрична форма)".Діти висловлюються за бажанням. Хто з ким і на що змінився.

У цей час помічник вихователя зменшує будиночок «Квадрат», прибираючи по одній палиці з кожного боку, він виходить найменшою фігурою, а у будиночка «Трикутника» прибирає паличку тільки в основі.

Фізкультхвилинка

Хлопці, а на галявині стоїть ще один будиночок з брамою (Звернути увагу дітей на вивішену ілюстрацію із зображенням будиночка з брамою (додаток 2)). Покажемо, який це будиночок (пальчикова гімнастика)

На галявину будинок стоїть(з'єднати кінчики пальців обох рук під кутом, імітуючи дах будинку),

Тільки шлях у тому будинок закритий (великі пальці підняти нагору, повернути долоні внутрішньою стороною до себе, кінчики середніх пальців залишаються з'єднаними, імітуємо ворота).

Ми ворота відкриваємо (долоні розвести паралельно один одному) У гості всіх вас запрошуємо (з'єднати кінчики пальців обох рук під кутом, імітуючи дах будинку).

Стінка, стінка(стосуємо щік),

Стеля( поторкати лоб),

Дві сходинки(прошагати пальцями по губах),

Дзинь-дзвінок (натиснути на носа).

Повторна гра

А зараз, хлопці, знайдемо ще раз свій будиночок з новими квитками.

Діти заходять у будиночки.

Усі свої будиночки знайшли? Вихователь хвалить дітей, які знайшли свій будиночок за квитком.

Діти можуть поправляти один одного (наприклад, "У мене квадратик, а ти йди туди де трикутник").

Порівняння фігур за розміром

Хлопці, чому в будиночку «Крузі» так багато місця, а в будиночках «Квадратиці» та «Трикутнику» так мало. Давайте подивимося!

Можливі відповіді:

Не знаю!

Будиночок «коло» великий-превеликий, а «Квадрат» - маленький.

Будиночок «Квадрат» не маленький і не великий, це «Коло» велике. І т.д.

А чому деякі будиночки «Квадратик» та «Трикутник» стали маленькими? (Якщо діти не здогадуються, що паличок поменшало, тому і постаті зменшилися, вихователь має в своєму розпорядженні збоку гімнастичні палички і переводить погляд дітей на них. Діти здогадуються:

Ті палички лежать, їх немає у квадратику, і він найменший.

Вихователь повинен уточнити:

Та він поменшав. Що ж у будиночку «Трикутник» трапилося?

Діти мають зауважити: «Тут теж паличок немає».

А що треба зробити, щоб будиночки збільшились? (Вихованець бере паличку, всі разом вирішують, куди потрібно її покласти)

Які ви догадливі, всі самі помітили (похвалити дітей)

Закінчення заняття

Ігрова ситуація повернення з подорожі. Розкладання геометричних фігур у відповідні будиночки

Хлопці, наша подорож добігла кінця і настав час вирушати у зворотний шлях. На нас чекає дитячий садок і наша група. Сідаємо в поїзд, гуде гудок паровоза, і поїзд вирушає(Діти слідують за вихователем, виконується пісня про паровозик (додаток 1).

Привіт, дитячий садок! Привіт, наш улюблений гурт!Ми повернулися з цікавої подорожі, а тепер треба розкласти наші квитки у свої будиночки. (Діти розкладають геометричні фігури в будиночки такої самої форми)

Підбиття підсумків

Вам сподобалась наша подорож?Аде ви були? Що робили?

Що вам сподобалось?

Хлопці, які ви молодці! Як добре ви попрацювали! Давайте поплескаємо собі.

Література:

Парамонова Л.А. Розвиваючі заняття з дітьми 3-4 років, - Вид.Олма Медіа Груп, 2011

Додаток 1

Пісня «Потяг» (сл. Т. Бабаджан, музика М. Метлова)

Ось поїзд наш їде,
Колеса стукають

А в нашому поїзді
Хлопці сидять

Чу-чу, чу-чу-чу-чу,
Біжить паровоз.
Далеко далеко
Хлопців він повіз

Приїхали ми,
Зупинка знову,
Вставайте, хлопці,
Ходімо гуляти (ми вдома знову).

Додаток 2

Марина Елтеко
Конспект заняття з математики «Знайомство з квадратом» (друга молодша група)

Муніципальна бюджетна дошкільна освітня установа

дитячий садок № 1 «Теремок»с. Сариг-Сеп Каа-Хемського району Республіки Тива

Розробка заняттяз пізнавального розвитку

на тему « Знайомство із квадратом» .

II молодша група.

Вихователь

Елтеко Марина Миколаївна

МБДОУ дитячий садок № 1

«Теремок»

с. Сариг-Сеп

Каа-Хемський район

Республіка Тива

с. Сариг-Сеп

Освітня область:

Пізнавальний розвиток

Заняття: Формування елементарних математичних уявлень.

Тема: « Квадрат» .

Програмний зміст:

Освітні завдання: Вправляти в обстеження фігур відчутно - руховим способом; удосконалювати комбінаторські здібності дітей. Закріпити знання основних кольорів.

Розвиваючі завдання: Розвивати вміння дітей розрізняти і правильно називати коло квадрат.

Виховні завдання: Виховувати бажання допомагати один одному

Методи та прийоми: Ігровий, знайомство з квадратом, гра «Будиночок», фізкультхвилинка, гра «Збери намисто», Підсумок.

Демонстраційний матеріал:

Коло, квадрат, незакінчені «буси»(На тонку смужку паперу наклеєні фігури у певній послідовності: коло, квадрат).

Роздатковий матеріал: Коло та квадрат на кожну дитину, незакінчені «буси».

Попередня робота:

Дидактична гра «Склади візерунок». Ціль: закріплення знань про коло.

Читання казки «Колобок».

Хід заняття:

1. Ігровий:

Встаньте діти, встаньте в коло,

Встаньте у коло, встаньте у коло.

Жив у світі старий жук,

Старий, добрий жук.

2. Знайомство із квадратом.

Вихователь розповідає казку.

Жив-було коло. Пішов він погуляти, котиться, котиться стежкою. Раптом бачить, що йде йому назустріч хтось дивний, на нього несхожий.

-"Хто ти?"- здивувалося коло.

-«Я квадрат, а ти хто?".

-«Я коло. Давай разом покотимося по доріжці».

Спробував квадрат котитисяа не може. Здивувалося коло, став розглядати квадрат і побачив, що в квадратаось які 4 сторони і є 4 кути – ось вони.

-"А, я зрозумів, чому ти не можеш котитися",- засміялося коло.

А ви, хлопці, як думаєте, що заважає квадрату котитися?

3. Гра «Будиночок».

Потоваришували коло і квадраті пішли разом гуляти. Гуляли вони, гуляли та заблукали.

Діти, допоможіть їм знайти свої будиночки. На будиночках фігур стоїть знак, Який допоможе дізнатися, чий це будинок.

Ось і будиночки фігур.

Подивіться уважно, які фігури зображені на будиночку, та якого кольору. Подивіться, якого у вас кольору коло і квадрат. Тепер шукайте їхні будиночки.

Молодці, діти, допомогли знайти колу та квадрата їхні будиночки.

4. Фізкультхвилинка:

Поки допомагали знайти фігурам будиночки, ми з вами втомилися.

Якої форми м'яч?

Ми, будемо зараз не дівчатка та хлопчики, а м'ячики.

Як скаче м'ячик?

Мій веселий дзвінкий м'яч,

Ти куди помчав?

Червоний, жовтий, блакитний,

Не наздогнати тебе!

Тепер ми знову не м'ячики, а дівчатка та хлопчики.

5. Гра «Збери намисто»

Зараз зробимо за допомогою кола та квадрата красиві намисто.

Ось, дивіться, у мене є нитка незакінчених намистів. Потрібно їх закінчити.

З яких фігур складаються намисто?

Це якась постать?

Наступна фігура, як називається?

Подивіться уважно, намисто складаються з фігур, що чергують за формою, спочатку коло, потім квадрат. Далі, яку фігуру я маю взяти?

Фігури, я розклала, тепер наклеюватиму.

Хлопці ви, спочатку фігури розкладете в чергуванні по формі: коло та квадрат, Потім наклеюватимете.

6. Підсумок:

Які чудові вийшли намисто!

Які фігури ми використали?

Якого кольору?

Кому ви хочете подарувати намисто?

Література:

Є. С. Маклакова « Математика друга молодша група» .

Публікації на тему:

Вікова група: друга молодша група Тема відповідно до комплексно-тематичного планування: «Рослини навесні» Тема НОД: «Квітковий.

Іванова Надія Володимирівна вихователь вищої категорії ДС № 187 «Сонечко» АНО «Планета дитинства «Лада» м. Тольятті, Самарська область.

Конспект відкритого заняття із соціально-комунікативного розвитку Тема: «Моя сім'я» 1 молодша група Вихователь: Плахотнюк В. І. Інтеграція.

Конспект заняття з ФЕМП у старшій логопедичній групі «Знайомство з квадратом»Конспект заняття щодо формування елементарних математичних уявлень у старшій логопедичній групі на тему: «Знайомство з квадратом».

Мета: Розвивати пізнавальну активність у процесі експериментування; розширювати знання повітря. Завдання: Освітні: - Узагальнити.

Організація: МАДОУ № 135

Пермський край, м. Пермь

Програма: Орієнтовна основна загальноосвітня програма дошкільної освіти «Від народження до школи» за ред. Н. Є. Веракси, Т. С. Комарової, М. А. Васильєвої розроблена відповідно до ФГЗС

Освітня область: пізнавальна

Вік дітей: 2-а молодша група

Тема: «Квадрат та коло»

Тип НОД: пізнавальний.

Форма НОД: підгрупова

Вигляд НОД: проблемно - пошуковий, практико - орієнтований.

Освітня область: пізнання

Продовження навчанню знаходити один і багато предметів у спеціально створеній обстановці, позначати сукупності словами один, багато формою предметів.

Освітні:

1. Ознайомити із квадратом.

2. Вчити розрізняти коло та квадрат.

3. Продовжувати вчити знаходити один і багато предметів у спеціально створеній обстановці, позначати сукупності словами один, багато.

Розвиваючі:

1. Розвивати увагу, пам'ять дітей, наочно – образне мислення, встановлювати найпростіші причинно – слідчі зв'язки.

Виховні:

1. Виховувати інтерес дітей до елементарної математичної діяльності.

2. Виховувати емоційну чуйність на отриману інформацію.

Наочний дидактичний матеріал:

Демонстраційний матеріал. «Посилання» з іграшками (машини, матрьошки, пірамідка, м'яч); квадрат і коло однакового кольору (довжина сторін квадрата і діаметр кола-14 см).

Д/І "Знайди свій будиночок"

Роздатковий матеріал. Круги та квадрати однакового кольору (довжина сторін квадрата та діаметр кола-8 см)

Хід заняття

1. Ігрова ситуація «Листоноша принесла посилку» 5 хвилин

Діти сидять за столами.

Вихователь: - Діти, листоноша приніс нам посилку. Давайте подивимося, що він нам приніс.

Вихователь по черзі дістає із коробки іграшки, просить дітей назвати їх, з'ясовуючи кількість предметів.

Вихователь: Скільки машинок нам надіслали?

Діти: Багато.

Вихователь: - А скільки пірамідок у посилці?

Діти Одна пірамідка.

Вихователь: Скільки матрьошок?

Діти: Багато.

Вихователь: А скільки м'ячів?

Діти: Один.

Вихователь: Яких іграшок нам надіслали багато, а яких за однією?

Діти: Машинок і матрьошок багато в посилці, а пірамідок та м'ячів по одній

Вихователь: Молодці! А ще хочете дізнатися, що надіслав нам листоноша?

2. Вихователь: Тоді ходімо зі мною на килим. 3 хвилини

Вихователь дістає з посилки коло

Вихователь: - Діти, яка це постать?

Діти: Коло.

Вихователь: - Якого кольору коло?

Діти: - Червоне коло.

Вихователь: Давайте у повітрі намалюємо коло.

Потім дістає квадрат, кладе поруч із колом.

Вихователь: Це квадрат, у квадрата є сторони та кути

Вихователь: - Що має квадрат?

Діти: Сторони та кути.

Вихователь: Давайте у повітрі намалюємо квадрат. Покажіть його сторони та кути.

3. Дидактична гра. 3 хвилини

Ігрова вправа «Покажи та прокати».

У дітей лежать на килимі кола та квадрати.

Вихователь: Хлопці, візьміть коло, назвіть його та обведіть його рукою.

Аналогічні дії виконують із квадратом.

Вихователь: Давайте прокотимо по килиму спочатку коло.

Вихователь: - Коло котиться килимом?

Діти: Так!

Вихователь: Так, колу нічого не заважає. А тепер спробуйте прокотити квадрат і з'ясовує: Чи можна прокотити квадрат?

Діти: Ні!

Вихователь: Що заважає квадрату?

Діти: Кути.

Вихователь: Молодці!

4. Вихователь: А тепер давайте пограємо, гра називається "Знайди свій будиночок" 4 хвилини

На підлозі лежить обруч-коло, з канату – квадрат

Вихователь По команді раз, два, три дівчинки біжать у будиночок - коло, хлопчики будиночок-квадрат.

Гра повторюється кілька разів.

Вихователь: Молодці, ми дуже добре з вами пограли.

Що найбільше вам сподобалося?

У що б пограли ще раз?

Конспект заняття фемп у другій молодшій групі: «Геометрична країна»

Ціль:

Удосконалювати вміння розрізняти та називати геометричні фігури (коло, квадрат, трикутник).

Завдання:

Розвивати мислення: вчити бачити закономірності розташування фігур, відтворювати їх;

Розвивати увагу та пам'ять;

Виховувати цілеспрямованість, вміння доводити розпочату справу до кінця, вміння діяти спільно.

Хід заняття

Діти заходять до кімнати, перед ними на підлозі викладено доріжку з геометричних фігур, вирізаних із кольорового картону.

Вихователь:Хлопці, сьогодні ми з вами вирушаємо в дорогу чарівною доріжкою з геометричних фігур, у країну, де живуть фігури і все навколо складається з них.

Діти сідають за столи, пройшовши стежкою.

Вихователь:Ви потрапили до країни, жителі якої приготували вам кілька завдань, виконавши які ви знову потрапите додому. Ви готові? (На дошці перед дітьми зображення чоловічків, на сорочках, яких є геометричні фігури, а також картинки з фігур.)

Діти:Так!

Вихователь:Перше завдання – фігур у країні дуже багато, а ви назвете та покажете лише ті, з якими ви знайомі. (Демонстрація вихователем кольорових кола, квадрата, трикутника) А тепер, покажіть мені такі самі кольори. (Діти працюють з роздавальним матеріалом). Молодці, вірно! Скажіть мені, а чим відрізняється від інших постатей коло, що він уміє робити, а інші постаті немає?

Діти:Коло можна покотити, у нього немає куточків, як у трикутника та квадрата.

Вихователь:Правильно, а ще одна властивість кола ви дізнаєтесь, викладаючи фігури з паличок. Але перш ніж приступити до роботи з паличками, давайте розігріємо і оживимо ваші пальчики.

Пальчикова гімнастика.

Наші пальчики бігли,

Доріжкою вгору скакали,

Ми трохи відпочинемо,

Дружно палички візьмемо.

Діти викладають геометричні фігури з лічильних паличок і відчувають труднощі під час викладання кола.

Вихователь:Чи можна викласти коло з паличок?

Діти:Ні! А квадрат та трикутник можна.

Вихователь:Так. Хлопці, ми з вами в чарівній країні, викладіть не просто фігури, а зображення якогось предмета, наприклад, будиночка, і назвіть фігури, які ви використовували для будівництва.

Діти:Дах – трикутник, будинок – квадрат.

Вихователь:Правильно. А тепер, увага! Не тільки побачивши, ми зможемо назвати, але навіть доторкнувшись, ми зможемо дізнатися. Одне із завдань мешканців країни фігур, гра в «Чудовий мішечок». Проводиться дидактична гра з плоскими геометричними фігурами, які діти називають, впізнаючи на дотик, опускаючи руку в мішечок.

Вихователь:Молодці, із цим завданням ви теж впоралися. А зараз, жителі пропонують вам пограти в гру «Знайди свій будиночок»Кожна фігура живе у своєму будиночку, і з настанням вечора повертається до того будинку, на дверях якого зображено відповідну фігуру. Ви теж повинні знайти свій будиночок, а постать, яка у вас у руці, підкаже вам хто де живе. Граємо двічі.

На підлозі в обручах лежать геометричні фігури, діти в руках тримають такі ж із кольорового картону. За командою вихователя«день», вони стрибають, ходять, зображують різні види діяльності. За командою«ніч» , займають місця в колі, відповідно до фігури в руці. Після гри сіли на стільці за столи.

Молодці! Виконали! Наша подорож закінчилася, із завданнями мешканців чарівної країни ви впоралися, доріжка розчарована, ви можете повернутися додому!

4. Рефлексія:

Де ми побували?

Що нового ми сьогодні дізналися (Познайомились із колом, квадратом та трикутником).

Чому ж коло можна покотити, а квадрат та трикутник немає?

5. Програми:

Додаток 1

Додаток 2

© rifma-k-slovu.ru, 2023
Rifmakslovu - Освітній портал