Antrosios jaunesniosios grupės matematinio tobulėjimo pamokos „Idėjų apie geometrines figūras formavimas: kvadratas, apskritimas, trikampis“ konspektas. Antrosios jaunių grupės GCD santrauka „Įvadas į aikštę

08.03.2023

Žaidimo pamokos apie matematinį vystymą santrauka
antroje jaunių grupėje

Tema: trikampis

Tikslas: Supažindinti su trikampiu, ugdyti vaikų gebėjimą atskirti jį nuo kitų geometrinių figūrų, teisingai pavadinti trikampį.

Užduotys:
- pakartoti ir pritvirtinti geometrines figūras apskritimas ir kvadratas, suskaičiuoti iki 2, skaičius 1 ir 2; formuoti skaičiavimo įgūdžius iki 3;
- ugdyti psichines operacijas, gebėjimą nustatyti kryptis "dešinė - kairė", "viršus - apačia", "priekis - atgal"; lavinti fantaziją, vaizduotę;
- ugdyti domėjimąsi matematika, norą mokytis ir išmokti ko nors naujo.

Medžiaga: vaizdinė medžiaga - plokšti kartoniniai žaislai apskritimas, kvadratas ir trikampis (su atitinkamomis akimis, nosimi, burna, rankomis ir kojomis); butas du namai (stogas trikampio su skaičiais 1 ir 2, sienos kvadrato formos), jiems 3 maži apskritimai ant dvipusės juostos; teatras ant šaukštų gėlė, drugelis ir bitės. Dalomoji medžiaga – kiekvienam vaikui iš kartono, 1 kvadratas ir trikampis bei 3 maži apskritimai.

Pamokos eiga

1. Žaidimo situacija – pažintis su trikampiu.

Vaikai sėdi ratu ant kilimo, mokytojas pasakoja jiems pasaką:
- Kartą dvi figūrėlės išėjo pasivaikščioti (rodo vaikams ratą ir kvadratą). Pasisveikinkime su jais ir prisiminkime, kaip jie vadinami.
Kuo skiriasi apskritimas ir kvadratas? (atneškite vaikų atsakymus į tai, kad apskritimas neturi kampų, o kvadratas turi, kad apskritimas turi kojas, rankos, akys, nosis ir burna yra apvalios, o kvadratas yra kvadratas).
- Eina apskritimas ir kvadratas, o kažkas eina link jų (rodykite trikampį). Ratas nustebo: „O, kas čia toks keistas, ne toks kaip mes? O aikštė klausia: "Kas tu toks?" „Aš esu trikampis. Turiu 3 kampus ir 3 šonus, todėl mane taip vadina. Visi kartu suskaičiuokime trikampio kampus ir kraštines ir išmokime jį teisingai pavadinti.

Leiskite vaikams tyrinėti figūras lytėjimo-motorikos būdu, palyginti, rasti skirtumus ir panašumus visose trijose figūrėlėse (kvadratas ir trikampis turi kampus ir kraštines, bet jie negali riedėti, bet apskritimas gali, kvadratas turi daugiau kampų ir pusių, o trikampis turi mažiau .

2. Žaidimas „Pastatyk namus ir apsigyvenk nuomininkus“ (magnetinėje lentoje)

Vaikinai, kvadratas ir trikampis gali žaisti pastatydami. Kaip iš jų pasidaryti namą, kas nori išbandyti? (Du vaikai išeina paeiliui ir bando padaryti 2 namus).
- Gerai padaryta, nuostabūs namai pasirodė, stogai trikampiai, sienos kvadratinės. Žiūrėk, ant stogų yra numeriai, kokie jie? (1 ir 2). Skaičiai rodo, kiek nuomininkų gyvena name, o juose gyvena būreliai. Koks šio namo numeris? Kiek ratų čia turėtų gyventi? (Vaikas kviečiamas įkurdinti 1 ratą namuose, po to kitą – 2 ratus).
- Vaikinai, dabar sėskime prie stalų. Kiekvienas iš jūsų turi kvadratą, trikampį ir apskritimus (3 apskritimus). Dabar statykite savo namus ir įkurdinkite juose savo nuomininkus – būrelius, ir suskaičiuokite, kiek jų yra. (Vaikai užduotį atlieka patys).

3. Kūno kultūra "Trys juokingi broliai"

Trys linksmi broliai vaikščiojo po kiemą
Trys linksmi broliai pradėjo žaidimą
Jie tai darė su galvomis – nick-nick-nick
Vikrūs pirštai – čik-čik-čik
Ploji rankomis – ploji-plak-plak
Jie trypė kojomis – iš viršaus į viršų.

4. Parodykite teatrą ant šaukštų.

Vaikinai, sėskim vėl ant kilimo ir sutikim daugiau svečių. (Vaikai sėdi, mokytojas priešais juos padeda mažą ekraną)

Dabar mes jums papasakosime kitą istoriją. Kartą stiprus vėjas atnešė nedidelę sėklą iš kažkur į proskyną, paskui lijo lietus, saulė sušildė žemę ir iš sėklos išaugo graži sėkla...? (Mokytojas rodo gėlę, vaikai atsako vieningai). Gėlė apsidairė ir pamatė, kad jis visiškai vienas, jam pasidarė nuobodu ir liūdna. Bet tada jis praskriejo...? (Mokytojas parodo drugelį, atsako vaikai). Drugelis pamatė gėlę ir nuskrido prie jos, jie susitiko ir pradėjo žaisti įdomų žaidimą. Drugelis pasislėpė, o tada netikėtai pasirodė arba į dešinę, tai į kairę, tada - iš apačios, tada iš viršaus, tada - priekyje, tada - užpakalyje. (Gėlė klausia, kur drugelis, atsako vaikai). Jie taip linksmai žaidė ir garsiai juokėsi, kad mažoji bitė juos išgirdo ir nuskrido pas juos žaisti su jais. Paaiškėjo, kad gėlė turi labai skanų nektarą. Kasdien prie gėlės pradėjo skristi bitė ir drugelis žaisti ir pasilepinti nektaru. Taigi gėlė susidraugavo.

5. Pamokos santrauka.

Vaikinai, ar jums patiko žaisti su geometrinėmis figūromis?
– Kuris žaidimas jums patiko labiausiai?
– Kuri figūra tau patinka labiau, apskritimas, kvadratas ar trikampis?
– Drauguosime su jais ir dar žaisime?

Savivaldybės autonominė Saransko miesto rajono ikimokyklinė ugdymo įstaiga „Bendros tipo darželis Nr. 80“

Metodinis tobulinimasmatematinio tobulėjimo užsiėmimai antroje jaunesniojoje grupėje „Idėjų apie geometrines figūras formavimas: kvadratas, apskritimas, trikampis“

Sudarė: Nasibullina Svetlana Leonidovna

Saranskas 2016 m

Pamokos tikslas : Gebėjimo lyginti ir atskirti geometrines figūras: kvadratą, apskritimą, trikampį formavimas pagal vieną iš požymių (formą, spalvą, dydį)

Pamokos tikslai :

Objektyviai formuoti idėjas apie kvadratą, apskritimą, trikampį, gebėjimą atpažinti geometrines figūras aplinkos objektuose;

Plėtoti erdvinius santykius;

Ugdykite vaiko kūrybinį mąstymą ir kūrybinius gebėjimus;

Ugdykite norą ir įprotį mąstyti, norą išmokti ko nors naujo.

Pamokos tipas : kombinuotas

Pamokos forma: užsiėmimas yra kelionės.

Pamokos trukmė: 15 minučių.

Nariai : jaunesnės grupės vaikai, auklėtoja.

Studentų amžius : ketvirtieji gyvenimo metai.

Įranga ir medžiagos :

Demonstracija: kortelės, kuriose vaizduojamos skirtingų spalvų geometrinės figūros, iliustracija, vaizduojanti namą su vartais

Įvairių formų objektai (namukai): apskritimas, kvadratas, trikampis.

Dalomoji medžiaga: geltonos, žalios, raudonos ir mėlynos geometrinės figūros (kvadratas, apskritimas, trikampis).

Įranga: 14 gimnastikos lazdų, lankas, varpelis.

Preliminarus pasiruošimas : uždėkite lanką ant grindų,ant grindų iš gimnastikos lazdų išdėliokite trikampį, kvadratą (kiekviena dviejų gimnastikos lazdų pusė), ant lentos pakabinkite iliustraciją, vaizduojančią namą su vartais

Darbo su vaikais metodai ir technikos : žaismingas, praktiškas (palyginimas, apžiūra), vizualinis ( demonstravimas, modelių naudojimas), žodiniai (žodiniai žaidimai, pokalbis, paaiškinimas, klausimai ir atsakymai į juos).

Pamokos struktūra :

Pamokos etapas

Turinys

Laikas

Vaikų organizavimas

Vaikų organizavimas pamokai. Susidomėjimo pamoka sukūrimas (žaidimo situacija, neįprastos formos traukinio bilietai)

1,5 minutės

Pagrindinė pamokos dalis

Žaidimas „Surask savo namus“

Bilietų formos ir gėlių aptarimas

Kūno kultūros minutė

Pakartokite žaidimą „Surask savo namus“

Figūrų dydžių palyginimas. Problemos sprendimas

2 minutės

2,5 minutės

1 minutę

1,5 minutės

3 minutes

Pamokos pabaiga

Žaidimo situacija (grįžimas iš kelionės). Geometrinių formų išskleidimas atitinkamuose namuose

Apibendrinant

2 minutės

1,5 minutės

Pamokos eiga:

Vaikų organizavimas

Suaktyvinta grupinė žaidimų aikštelė .

Vaikinai ar tu mylikelionė? (Taip). Ar jau keliavote traukiniu? (Taip)

Šiandien vyksime į kelionę traukiniu į kaimą. Kelionei gausite bilietą. Štai jums bilietai (išdalinami neįprastos formos bilietai:apskritimai, trikampiai, kvadratai). Rikiuojamės vienas po kito, kaip vagonai

Taigi, lokomotyvo švilpukas: Tu-tu. traukinys pajuda (vaikai seka paskui mokytoją, atliekama dainelė apie traukinį (1 priedas).

Pagrindinė pamokos dalis

Žaidimas „Surask savo namus“

Išlipame Romashkino stotelėje. Vaikai, mes esame Romashkino kaime, pažiūrėkite, kokie įdomūs namai yra šiame kaime (atkreipkite dėmesį į apskritimą, kvadratą, trikampį, išdėstytą iš sporto įrangos ant grindų)

Kokios jų (namų) formos? (apvalus, kvadratinis, trikampis)

Kokia spalva? (vaikų atsakymai)

Ir žaiskime su įdomiais namais naudodami mūsų bilietus. Turintieji kvadratinį (trikampį, apvalų) bilietą turi įbėgti į kvadratinį (trikampį, apvalų) namą. Kai suskamba varpas, turite išsisklaidyti į savo namus.

Skamba varpas. Vaikai bėga į namus. Mokytojas eina ir klausia vaikų: « Niekas nepasiklydo? Parodykite bilietus vieni kitiems. Ar visi atėjo į savo namus?Į kiekvienus namus ateina mokytojas ir pagiria vaikus.

Bilieto formos ir spalvos aptarimas

Vaikinai, eikime iš namų, sustokime ratu ir parodykime kitiems, kokius bilietus turite. Žiūrėkite, ___ (vaiko vardas) turi bilietą _______ (forma) ir _______ (spalva). Kas yra tavo? (Vaikų atsakymai).

Keiskime dabar (vaikai keičia bilietus).

Dabar ______ (vardas) turi _____ (spalvą) ____ (geometrinę figūrą), o _____ (vardas) turi ______ (spalvą) ____ (geometrinę figūrą). ratas. O dabar pasakyk, su kuo persikeitei ir kokį bilietą dabar turi?

Vaikai apibūdina savo veiksmus. Pavyzdžiui, „pakeičiau _____ (vardas), dabar turiu _____ (spalvą) _____ (geometrinė forma)“.Vaikai kalba kaip nori. Kas su kuo pasikeitė ir už ką.

Šiuo metu mokytojo padėjėjas sumažina „Kvadratinį“ namą, išimdamas po vieną pagaliuką iš kiekvienos jo pusės, pasirodo, kad tai yra mažiausia figūra, o „Trikampio“ name jis nuima lazdą tik prie pagrindo.

Kūno kultūros minutė

Vaikinai, proskynoje yra kitas namas su vartais (Atkreipkite dėmesį vaikai prie patalpintos iliustracijos, vaizduojančios namą su vartais (2 priedas)). Parodykime, koks tai namas (pirštų gimnastika)

Ant proskynos stovi namas(sujunkite abiejų rankų pirštų galiukus kampu, imituodami namo stogą),

Tik takas tame name uždarytas (nykščiai aukštyn, delnus su vidumi į save, vidurinių pirštų galiukai lieka sujungti, imituojame vartus).

Atidarome vartus (išskleidžiame delnus lygiagrečiai vienas kitam) Kviečiame visus apsilankyti (sujunkite abiejų rankų pirštų galiukus kampu, imituodami namo stogą).

siena, siena(palieskite skruostus)

Lubos( palieskite kaktą)

du žingsniai(perbrauk pirštais per lūpas)

skambutis (paspauskite nosį).

Pakartoti

O dabar, vaikinai, vėl susiraskime savo namus su naujais bilietais.

Vaikai įeina į namus.

Ar radote visus savo namus? Mokytoja giria vaikus, kurie rado savo namus ant bilieto.

Vaikai gali pataisyti vienas kitą (pvz., „Aš turiu kvadratą, o tu eini ten, kur yra trikampis“).

Figūrų palyginimas pagal dydį

Vaikinai, kodėl Krug name tiek daug vietos, o Kvadratik ir Triangle namuose tiek mažai. Pažiūrėkime!

Galimi atsakymai:

Nežinau!

"Apskritimo" namas yra didelis - labai didelis, o "Kvadratas" yra mažas.

Namas „Kvadratas“ nemažas ir ne didelis, o „Ratas“ didelis. ir kt.

O kodėl kai kurie namai „Kvadratas“ ir „Trikampis“ tapo maži? (Jei vaikai nesuvokia, kad lazdos sumažėjo, todėl figūros sumažėjo, mokytojas padeda gimnastikos lazdas ant šono ir žiūri į jas. Vaikai spėja:

Tos pagaliukai guli, jų nėra aikštėje, o jis pats mažiausias.

Mokytojas turi nurodyti:

Taip, jis tapo mažesnis. Kas atsitiko Trikampio name?

Vaikai turėtų pastebėti: „Čia irgi nėra pagaliukų“.

O ką reikia padaryti norint padidinti namus? (Mokytojas paima lazdą, visi kartu nusprendžia, kur ją padėti)

Visi pastebėjo, koks tu greitas esi (pagirk vaikus)

Pamokos pabaiga

Žaidimo situacija grįžus iš kelionės. Geometrinių formų išskleidimas atitinkamuose namuose

Vaikinai, mūsų kelionė baigėsi ir laikas grįžti atgal. Laukiame darželio ir mūsų grupės. Sėdame į traukinį, suskamba lokomotyvo švilpukas, traukinys išvažiuoja(vaikai seka paskui mokytoją, atliekama dainelė apie traukinį (1 priedas).

Sveiki, darželis! Sveiki, mūsų mėgstamiausia grupė!Grįžome iš įdomios kelionės, o dabar reikia pasidėti bilietus į savo namus. (Vaikai tos pačios formos namuose išdėsto geometrines figūras)

Apibendrinant

Ar jums patiko mūsų kelionė?Akur buvai? Ką jie darė?

Kas tau patiko?

Vaikinai, kokie jūs geri bičiuliai! Kaip gerai tu padarei! Paglostykime save.

Literatūra:

Paramonova L.A. Plėtoti veiklą su 3-4 metų vaikais, – red.„Olma Media Group“, 2011 m

1 priedas

Daina "Traukinys" (žodžiai T. Babajan, muzika N. Metlov)

Štai mūsų traukinys
Ratai beldžiasi

Ir mūsų traukinyje
Vaikinai sėdi

Čū-čū, čū-čū-čū-čū
Garvežys važiuoja.
toli toli
Jis paėmė vaikinus

Atvykome
Vėl sustojus
Kelkis vaikinai
Einam pasivaikščioti (vėl namie).

2 priedas

Marina Elteko
Matematikos pamokos „Įvadas į aikštę“ santrauka (antra jaunesnioji grupė)

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga

1 darželis "Teremok" Su. Saryg-Sep iš Tyvos Respublikos Kaa-Chemsky rajono

Plėtra klases pažintiniam vystymuisi

tema « Susipažinimas su aikšte» .

II jaunesnioji grupė.

globėjas

Elteko Marina Nikolaevna

MBDOU darželis Nr.1

"Teremok"

Su. Saryg-Rug

Kaa-Chemsky rajonas

Tyvos Respublika

Su. Saryg-Rug

Edukacinė sritis:

Kognityvinė raida

Klasė: elementaro formavimasis matematinius vaizdus.

Tema: « Kvadratas» .

Programos turinys:

Edukacinės užduotys: Figūrų apžiūros lytėjimo-motorikos pratimas; gerinti vaikų kombinacinius gebėjimus. Įtvirtinti žinias apie pagrindines spalvas.

Vystymo užduotys: Ugdyti vaikų gebėjimą atskirti ir taisyklingai pavadinti būrelį ir kvadratas.

Edukacinės užduotys: Ugdykite norą padėti vieni kitiems.

Metodai ir technikos: Žaidimai, įžanga į aikštę, žaidimas "Namai", kūno kultūra, žaidimas "Surinkite karoliukus", rezultatas.

Demo medžiaga:

ratas, kvadratas, nebaigtas "karoliukai"(figūros įklijuojamos ant plonos popieriaus juostelės tam tikrame sekos: ratas, kvadratas).

Dozavimas medžiaga: Apskritimas ir kvadratas kiekvienam vaikui, nebaigtas "karoliukai".

parengiamieji darbai:

Didaktinis žaidimas "Sulankstykite modelį". Tikslas: žinių apie ratą įtvirtinimas.

Pasakos skaitymas "Kolobok".

Pamokos eiga:

1. Žaidimas:

Vaikai atsistokite, stovėkite ratu,

Stovėkite ratu, stovėkite ratu.

Pasaulyje gyveno senas vabalas,

Senas geras vabalas...

2. Susipažinimas su aikšte.

Mokytojas pasakoja istoriją.

Buvo ratas. Išėjo pasivaikščioti, riedėjo, rieda taku. Staiga jis pamato, kad prie jo ateina kažkas keisto, nepanašaus į jį.

-"Kas tu esi?"– nustebo būrelis.

-„Aš kvadratas, ir kas tu esi?".

-„Aš esu ratas. Eikime keliu kartu".

Išbandė kvadratinis ritinys, bet negali. Ratas nustebo, pradėjo svarstyti kvadratas ir pjūklas kad u kvadratas tai yra 4 pusės ir 4 kampai – štai jie.

-"Ak, aš supratau, kodėl tu negali riedėti" Ratas nusijuokė.

Kaip manote, kas jus stabdo? kvadratinis ritinys?

3. Žaidimas "Namai".

Susidraugavo ratas ir kvadratas ir kartu išėjo pasivaikščioti. Jie vaikščiojo, ėjo ir pasiklydo.

Vaikinai, padėkite jiems susirasti namus. Ant figūrų namų stovi ženklas, kuris padės išsiaiškinti, kieno tai namas.

Čia yra figūrų namai.

žiūrėk dėmesingai kokios figūros pavaizduotos ant namo ir kokios spalvos. Pažiūrėkite, kokios spalvos yra jūsų apskritimas ir kvadratas. Dabar ieškokite jų namų.

Puiku, vaikai, padėjo surasti būrelį ir aikštėje savo namus.

4. Kūno kultūra:

Kol padėjome surasti namelius figūroms, patys pavargome.

Kokios formos rutulys?

Dabar būsime ne mergaitės ir berniukai, o kamuoliukai.

Kaip atšoka kamuolys?

Mano linksmas skambantis kamuolys

Kur tu pabėgai?

Raudona, geltona, mėlyna,

Nepersekiokite tavęs!

Dabar mes vėl ne kamuoliukai, o mergaitės ir berniukai.

5. Žaidimas "Surinkite karoliukus"

Dabar padarykime tai su ratu ir gražūs kvadratiniai karoliukai.

Štai, žiūrėk, aš turiu virtinę nebaigtų karoliukų. Turime juos užbaigti.

Iš kokių formų gaminami karoliukai?

Kokia čia figūra?

Kitas paveikslas, koks vardas?

žiūrėk dėmesingai, karoliukai susideda iš kintančių figūrų, pirmiausia apskritimo, tada kvadratas. Toliau, kurią figūrą turėčiau pasirinkti?

Figūros, išdėliojau, dabar klijuosiu.

Jūs, vaikinai, pirmiausia išdėliokite figūras pakaitomis forma: ratas ir kvadratas, tada prilipsi.

6. Apatinė eilutė:

Kokie nuostabūs karoliukai!

Kokias formas naudojome?

Kokia spalva?

Kam nori padovanoti karoliukus?

Literatūra:

E. S. Maklakova « Matematikos antroji jaunių grupė» .

Susijusios publikacijos:

Amžiaus grupė: antroji jaunesniųjų grupė Tema pagal kompleksą – teminis planavimas: „Augalai pavasarį“ GCD tema: „Gėlė.

Ivanova Nadežda Vladimirovna aukščiausios kategorijos DS auklėtoja Nr. 187 „Saulė“ ANO DO „Vaikystės planeta“ Lada „Toljatis, Samaros sritis.

Atviros pamokos apie socialinį ir komunikacinį vystymąsi santrauka Tema: „Mano šeima“ 1 jaunesnioji grupė Auklėtojas: Plahotniuc V.I. Integracija.

Pamokos apie FEMP senjorų logopedinėje grupėje „Įvadas į aikštę“ santrauka Pamokos apie elementarių matematinių reprezentacijų formavimą vyresniojoje logopedinėje grupėje santrauka tema: „Įvadas į aikštę“.

Tikslas: Ugdyti pažintinę veiklą eksperimentavimo procese; plėsti žinias apie orą. Užduotys: Mokomosios: - Apibendrinti.

Organizacija: MADOU Nr. 135

Vieta: Permės teritorija, Permė

Programa: Apytikslė ikimokyklinio ugdymo pagrindinio bendrojo ugdymo programa „Nuo gimimo iki mokyklos“, red. N. E. Veraksy, T. S. Komarova, M. A. Vasiljeva sukurta pagal federalinį valstybinį švietimo standartą

Ugdymo sritis: pažintinė

Vaikų amžius: 2 jaunių grupė

Tema: "Kvadratas ir apskritimas"

GCD tipas: kognityvinis.

NOD forma: pogrupis

GCD tipas: problemų paieška, orientuotas į praktiką.

Ugdymo sritis: pažinimas

Mokymosi specialiai sukurtoje aplinkoje rasti vieną ir daug objektų tęsinys, žymėti rinkinius su žodžiais vienas, daug, objektų forma.

Švietimas:

1. Pristatykite aikštę.

2. Išmokite atskirti apskritimą nuo kvadrato.

3. Toliau mokyti surasti vieną ir daug objektų specialiai sukurtoje aplinkoje, agregatus žymėti žodžiais vienas, daug.

Kuriama:

1. Lavinti vaikų dėmesį, atmintį, vaizdinį-vaizdinį mąstymą, nustatyti paprasčiausius priežasties-pasekmės ryšius.

Švietimas:

1. Didinti vaikų susidomėjimą elementaria matematine veikla.

2. Ugdykite emocinį reagavimą į gautą informaciją.

Vaizdinė didaktinė medžiaga:

Demo medžiaga. „Siuntinys“ su žaislais (automobiliais, lizdinėmis lėlėmis, piramidė, rutulys); tos pačios spalvos kvadratas ir apskritimas (kvadrato kraštinių ilgis ir apskritimo skersmuo 14 cm).

D / I "Surask savo namus"

Dalomoji medžiaga. Tos pačios spalvos apskritimai ir kvadratai (kvadrato kraštinių ilgis ir apskritimo skersmuo 8 cm)

Pamokos eiga

1. Žaidimo situacija „Paštininkas atnešė siuntą“ 5 min

Vaikai sėdi prie stalų.

Pedagogas: - Vaikai, paštininkas atnešė mums siuntinį. Pažiūrėkime, ką jis mums atnešė.

Mokytojas po vieną iš dėžutės išima žaislus, paprašo vaikų juos pavadinti, išsiaiškindamas daiktų skaičių.

Pedagogas: Kiek automobilių mums buvo atsiųsta?

Vaikai: Daug.

Pedagogas: – O kiek piramidžių yra pakuotėje?

Vaikai: - Viena piramidė.

Pedagogas: Kiek lizdų lėlių?

Vaikai: Daug.

Mokytojas: Kiek kamuoliukų?

Vaikai: vienas.

Pedagogas: Kokius žaislus mums siųsdavo daug ir kokius po vieną?

Vaikai: Pakuotėje daug mašinų ir matrioškų, bet viena piramidė ir kamuoliukai

Pedagogas: Gerai padaryta! Ar jūs taip pat norite sužinoti, ką mums atsiuntė paštininkas?

2. Auklėtoja: Tada ateik su manimi ant kilimo. 3 minutes

Mokytojas išima iš siuntinio apskritimą

Pedagogas: - Vaikai, kokia čia figūra?

Vaikai: ratas.

Pedagogas: – Kokios spalvos apskritimas?

Vaikai: - Raudonas ratas.

Mokytojas: Nubrėžkime ore apskritimą.

Tada jis išima kvadratą, padeda jį šalia apskritimo.

Pedagogas: Tai yra kvadratas, kvadratas turi šonus ir kampus

Pedagogas: – Ką turi aikštė?

Vaikai: šonai ir kampai.

Pedagogas: Nupieškime kvadratą ore. Parodykite jo puses ir kampus.

3. Didaktinis žaidimas. 3 minutes

Žaidimo pratimas „Parodyk ir sukis“.

Vaikai turi apskritimus ir kvadratus ant kilimo.

Pedagogas: Vaikinai, paimkite ratą, pavadinkite jį ir apveskite jį ranka.

Panašūs veiksmai atliekami su kvadratu.

Pedagogas: Pirmiausia susukime ratą ant kilimo.

Pedagogas: – Ar ratas rieda ant kilimo?

Vaikai: - Taip!

Pedagogas: Taip, ratui niekas netrukdo. Dabar pabandykite mesti kvadratą ir sužinokite: ar galite ridenti kvadratą?

Vaikai: - Ne!

Pedagogas: Kas trukdo aikštėje?

Vaikai: Kampai.

Pedagogas: Gerai padaryta!

4. Pedagogas: Dabar pažaiskime, žaidimas vadinasi „Surask savo namus“ 4 min

Ant grindų guli lankas-ratas, nuo virvės - kvadratas

Pedagogas Pagal komandą į namą įbėga viena, dvi, trys mergaitės – ratu, vaikinai – į namą – aikštę.

Žaidimas kartojamas keletą kartų.

Pedagogas: Puiku, mes su tavimi žaidėme labai gerai.

kas tau patiko labiausiai?

Ką norėtum žaisti dar kartą?

Antros jaunių grupės famp pamokos santrauka: „Geometrinė šalis“

Tikslas:

Tobulinti gebėjimą skirti ir įvardyti geometrines figūras (apskritimas, kvadratas, trikampis).

Užduotys:

Ugdykite mąstymą: išmokite įžvelgti figūrų išdėstymo šablonus, juos atgaminti;

Ugdykite dėmesį ir atmintį;

Ugdyti tikslingumą, gebėjimą nuvesti pradėtą ​​darbą iki galo, gebėjimą veikti kartu.

Pamokos eiga

Vaikai įeina į kambarį, priešais juos ant grindų yra iš spalvoto kartono išpjautų geometrinių formų takas.

Pedagogas: Vaikinai, šiandien mes leidžiamės į kelionę magišku geometrinių formų keliu, į šalį, kurioje gyvena figūros ir iš jų susideda viskas aplinkui.

Vaikai susėda prie stalų, eina taku.

Pedagogas: Patekote į šalį, kurios gyventojai jums paruošė kelias užduotis, kurias atlikę grįšite namo. Tu esi pasiruošęs? (Ant lentos priešais vaikus yra mažų vyrų atvaizdai, ant marškinių, kurie yra geometrinės figūros, taip pat figūrėlių nuotraukos.)

Vaikai: Taip!

Pedagogas: Pirma užduotis – šalyje daug figūrų, o jūs įvardinsite ir parodysite tik tas, su kuriomis esate pažįstami. (Mokytojos demonstruoja spalvotą apskritimą, kvadratą, trikampį) Dabar parodykite man lygiai tokią pačią ir tą pačią spalvą. (Vaikai dirba su padalomąja medžiaga.) Gerai padaryta, tiesa! Pasakyk man, kuo apskritimas skiriasi nuo kitų figūrų, ką jis gali, bet ne kitas figūras?

Vaikai: Apskritimas gali būti sukamas, jis neturi kampų, pavyzdžiui, trikampis ir kvadratas.

Pedagogas: Teisingai, o dar vieną apskritimo savybę sužinosite dėliodami figūrėles iš pagaliukų. Tačiau prieš pradėdami dirbti su lazdelėmis, sušildykime ir atgaivinkime pirštus.

Pirštų gimnastika.

Mūsų pirštai bėgo

Jie pašoko taku,

Mes šiek tiek pailsėsime

Paimkime lazdas kartu.

Vaikai dėlioja geometrines figūras iš skaičiavimo pagaliukų ir sunkiai dėlioja apskritimą.

Pedagogas: Ar galima išdėlioti pagaliukų ratą?

Vaikai: Ne! Galimas kvadratas ir trikampis.

Pedagogas: Taip. Vaikinai, mes esame stebuklingoje žemėje, išdėliokite ne tik figūras, bet ir objekto, pavyzdžiui, namo, atvaizdą ir įvardinkite figūras, kurias naudojote jį statydami.

Vaikai: Stogas trikampis, namas kvadratinis.

Pedagogas: Teisingai. O dabar dėmesio! Ne tik pamatę, galime įvardyti, bet net liesdami galime sužinoti. Viena iš figūrų šalies gyventojų užduočių – žaidimas „Nuostabus krepšys“. Didaktinis žaidimas žaidžiamas su plokščiomis geometrinėmis figūromis, kurias vaikai vadina, atpažindami lytėdami, įkišdami ranką į maišelį.

Pedagogas: Puiku, puikiai atlikote šią užduotį. O dabar gyventojai siūlo jums žaisti žaidimas „Surask savo namus“. Kiekviena figūra gyvena savo namuose, o vakarui prasidėjus grįžta į tą namą, ant kurio durų pavaizduota atitinkama figūra. Taip pat turite rasti savo namą, o jūsų rankoje esanti figūra parodys, kas kur gyvena. Žaidžiame du kartus.

Ant grindų lankeliais guli geometrinės figūrėlės, vaikai rankose laiko tokias pačias iš spalvoto kartono. Mokytojo nurodymu"diena", jie šokinėja, vaikšto, vaizduoja įvairią veiklą. Pagal komandą"naktis" , užima vietas apskritime pagal figūrą rankoje. Po žaidimo jie susėdo ant kėdžių prie stalų.

Šauniai padirbėta! Padaryta! Mūsų kelionė baigėsi, jūs atlikote stebuklingos žemės gyventojų užduotis, kelias buvo nuviltas, galite grįžti namo!

4. Atspindys:

Kur mes buvome?

Ką naujo sužinojome šiandien (Susipažinome su apskritimu, kvadratu ir trikampiu).

Kodėl apskritimas gali būti ridenamas, o kvadratas ir trikampis – ne?

5. Programos:

1 priedas

2 priedas

© rifma-k-slovu.ru, 2023 m
Rifmakslovu – edukacinis portalas